CHEF SEDAT YAMAN

Patisserie Şefimiz

Chef Sedat Yaman

Sedat Yaman 2004 yılında Bolu Mengen Aşçılık Okulu’ndan mezun olmuştur.

Beş yıldızlı otellerde yaptığı stajının ardından meslek hayatına da otellerde devam etmeye karar vermiş, Antalya’da ve İstanbul’da çeşitli otellerde çalıştıktan sonra Çırağan Kempinski Palace’ta görev almıştır. Bir süre Titanic Hotels’in Koordinatör Pastane Şefi olarak çalışan Şef Sedat Yaman, daha sonra kariyerine Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in Pastane Şefi olarak devam etmiştir.

Pastacılıkta ülkemizin önde gelen ustalarından olan Şef Sedat Yaman, yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarda madalyalar kazanmıştır.

Hikayemiz

Fabl Cafe

Fabl masalımızın ilk satırları uluslararası bir yarışmada Gümüş Madalya alıp ülkesini gururlandıran Pastry Chef Sedat Yaman ve iki iş ortağı olan Bahtiyar Durmuş ve Ömer Faruk Özkan ile el sıkışarak yazılmıştır. Almanyada başlayan bu ortaklığın ilk masalı Göcekte misafirleriyle buluştu.

Anlamı itibariyle sizlere masalsı lezzetler ve hikayesi olan tatlar sunar. Keyifli bir mola vermek isteyen misafirlerimizi en kaliteli şekilde ağırlamak üzere hizmet veriyoruz.

Usta ellerden çıkan özel tarifler. Tamamı sizler için özel üretilen menümüzde Şeflerimizin titizlikle seçtiği ürünleri , hiç bir katkı maddesi kullanmadan tezgahımızda sizler için hazır tutuyoruz.

"Yılların vermis olduğu deneyim ile Tatlılarında ve dondurmalarında farkını ortaya koyan profesyonel ekibimiz bütün tariflerini kendileri yaratmıştır. Yılın her ayında farklı güncel bir menü ile tatlı keyfinize keyif katıyoruz."
Close
Close
Whatsapp Canlı Destek